В останні роки внутрішній туризм набирає популярності серед українців. І це обумовлено не лише ситуацією, що склалася в країні, а й тим, що більшість міст України активно розвивають сфери, які приваблюють мандрівників. Якщо і у вашому списку планів та цілей з'явився пункт відвідати цікаві місця України найближчим часом, на вас чекає Львів, самостійна екскурсія до якого – ідеальна ідея для старту та отримання приємного туристичного досвіду!
Ми з радістю розповімо, як зробити подорож до Львова та перебування у місті комфортним, за скільки можна оселитися неподалік центру міста, які можна організувати екскурсії по Львову самостійно, а також які кафе Львова відвідати для задоволення гастрономічного інтересу!
Як доїхати до Львова та що врахувати під час поїздки?
Якщо ви вирішили поїхати до Львова, але все ще думаєте, яким саме способом дістатися культурної столиці країни, поспішаємо запевнити: місто має чудове транспортне сполучення з більшістю великих міст України. Тому вибір – як саме поїхати до Львова самостійно – на поїзді, автобусі чи особистому авто – винятково питання комфорту та уподобань.
Тим, хто організовує подорож до Львова самостійно рекомендуємо:
- ретельно зважити всі "за" і "проти" при виборі виду транспорту, враховуючи те, з ким ви вирушаєте в дорогу. З маленькими дітьми, однозначно, краще подорожувати машиною – комфортним буде не лише доїзд до міста, а й переміщення у ньому. Якщо ви їдете здалеку, і подорож триває понад 6 годин, краще скористатися поїздом.
- забронювати номер у готелі у Львові варто завчасно. Раптово відвідати Львів на вихідні та оселитися в готелі у центрі з добрими умовами та приємними цінами – завдання непросте. Більш сімейний варіант - квартири подобово - теж варто шукати не пізніше ніж за 3-4 тижні до прибуття.
До Львова потягом: як дістатися і що важливо знати?
Поїздка до Львова самостійно на потязі – чудовий варіант, для тих, хто живе, наприклад, в Одесі чи Києві, та подорожує з дітьми без особливого поспіху. У такому випадку можна вибрати квитки на нічний поїзд і приїхати вранці. Для тих, хто не хоче гаяти час у потягах або не бажає проводити ніч у вагоні, є варіант Інтерсіті. Відправлення відбуваються у різний час, а доїхати до пункту призначення можна за 6-7 годин.
Також доїхати до міста Львова поїздом зручно буде мешканцям Дніпра, Харкова, Запоріжжя та інших віддалених від заходу країни населених пунктів.
Тим, хто вирішив їхати до Львова потягом, варто знати, що квитки доступні різні. Наприклад, квиток на Інтерсіті+ із сидячими місцями зі столиці до Львова, залежно від класу, коштуватиме 400+ або 900+ гривень. Ціни на Нічний експрес стартують від 300+ гривень (за плацкарт), а у звичайному Пасажирському поїзді, який їде понад 10 годин, від 200+ гривень (за плацкарт).
Також, якщо ви вирішили відвідати Львів самостійно та вирушаєте потягом, варто враховувати, що:
- у місті з 00:00 до 05:00 діє комендантська година, тому прибуття в ці години може створити певні незручності;0
- під час комендантської години отримали офіційний дозвіл на роботу лише деякі служби таксі – це онлайн-сервіси Uklon та Bolt;
- громадський транспорт у місті, у тому числі й трамвай №1, що від'їжджає від Головного вокзалу до центру, курсує з 06:00 до 22:00.
Подорож автобусом до Львова: плюси та мінуси
Якщо у ваших планах самостійна поїздка до Львова, а подорожуєте ви із сусідніх західних областей, автобус може стати відмінним вибором. Автобуси до міста з Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Луцька курсують досить часто, тому можна вибрати ідеальний варіант і прибути чітко до години заселення чи запланованої зустрічі, не підлаштовуючись під графіки поїздів – і це плюс.
Добиратися до Львова автобусом – не найкраща ідея, якщо ви подорожуєте з більш віддалених населених пунктів. Наприклад, з Києва автобуси різних транспортних компаній доїжджають до Львова орієнтовно за 8-10 годин, а ціни в середньому варіюються від 700 до 1300 гривень. Враховуючи це, обиратимуть комфортний автобус ті, хто не любить потягів або ті, хто не встиг придбати залізничний квиток.
Самостійна поїздка автомобілем: що потрібно враховувати?
Їхати до Львова автомобілем можна з будь-якого міста чи села України. Якщо ви живете далеко, в 10-12 годинах їзди, і маєте час, рекомендуємо запланувати зупинку для ночівлі в іншому місті на половині шляху. Це дозволить відновити сили.
Якщо ви забронювали житло у Львові близько до центру, вам варто дізнатися більше про правила паркування. Вулиці міста та місця для паркування відповідно поділені на зони, залежно від зони змінюється й вартість – ціни коливаються від 5 грн/год до 30 грн/год. За неправильне паркування та відсутність оплати за паркомісце доведеться сплатити штраф.
Серед плюсів особистого авто, крім комфортної подорожі та пересування Львовом – можливість подивитися всі найцікавіші локації, зокрема у передмісті. Зоопарк, замки, гори – дивовижні пам'ятки Львівська область вміщує не лише в обласному центрі. Автобусна екскурсія – теж варіант, але наявність власного автомобіля дозволяє відвідати та самостійно подивитися бажані місця за більш гнучким графіком та без прив'язки до групи.
Які визначні пам'ятки варто відвідати у Львові самостійно?
Львів – популярне туристичне місто, що входить до ТОП-100 найкращих місць для подорожей у Європі. Щоб відчути особливу атмосферу міста Лева, для першого знайомства краще вибрати формат самостійної поїздки. Прогулянки старим містом, посиденьки в затишних кав'ярнях, самостійні екскурсії Львовом, маршрути яких ви можете скласти заздалегідь - все це допоможе вам зробити подорож захоплюючою і незабутньою!
Площа Ринок: серце історичного центру Львова
Екскурсія по Львову самостійно неодмінно повинна передбачати пішохідний маршрут. Площа Ринок – чудове місце у самому центрі Львова, з якого і рекомендуємо розпочати знайомство зі старим містом. Будівництво цього місця відбувалось у другій половині 13 століття: побудована за тим самим зразком, що й центри інших міст західної Європи, Площа Ринок багато в чому зберегла свій первинний вигляд. Це місце тішить око чарівними кам'яницями, старовинною бруківкою, милими прилеглими вуличками, скульптурами на фонтанах та барельєфами! Популярнішої серед туристів площі Львова не існує!
Високий Замок: оглядова точка міста
Щоб дізнатися історичні факти та легенди, вам потрібна професійна екскурсія Львовом, самостійно краще загубитися в більш затишних місцях - наприклад, насолодитися прогулянкою на Високий замок. Цей парк також розташований у старій частині міста, на височині, а над його алеями, у верхньому ярусі розташувався оглядовий майданчик. Кожен турист для знайомства з містом Лева повинен піднятися туди: щоправда, доступною найвища точка міста буде лише у мирний час.
Львівський театр опери та балету
Якщо у вас запланована поїздка до Львова на двох, Театр опери та балету – обов'язковий пункт у культурній програмі. Розташована перлина міста на одній із центральних вулиць – Проспекті Свободи. Цей неповторний архітектурний шедевр у стилі неоренесанс був збудований у рекордні терміни – лише за 3 роки, а його зведення присвятили початку ХХ століття. Будівля-легенда у 2025 році святкує своє 125-річчя, а репертуар оперного театру продовжує тішити вдячних глядачів всесвітньо відомими творами!
Палац Потоцьких
Наша імпровізована екскурсія “Львів самостійно” триває, а путівник Львовом веде нас ще до однієї прекрасної споруди. Палац Потоцьких на центральній вулиці Коперника – сьогодні також частина Національної Галереї Мистецтв – велична будівля з гарною територією довкола. Якщо ви бажаєте подивитись у Львові щось розкішне – вам сюди. Тут для вас проведуть цікаві екскурсії, покажуть багаті інтер'єри, чудові меблі та предмети мистецтва.
Львівські підземелля
Рекомендуємо також подивитись підземелля Львова самостійно. Якщо буде бажання, професійні екскурсоводи допоможуть поринути у світ середньовічної таємничості. До своїх старовинних келій запрошує гостей Домініканський собор, підземелля Львова приховує також Аптека-музей, а ще - Гарнізонний храм святих апостолів Петра та Павла, відомий також як костел Єзуїтів.
Ваша прогулянка Львовом обов'язково повинна передбачати відвідини рекомендованих локацій, але описати всі "родзинки" міста просто неможливо! Досліджуйте крихітні вулички, піднімайте погляд, щоб розглянути архітектурні шедеври довкола! Ратуша, Каплиця Боїмів, Латинський катедральний собор – тут є ще чимало місць, вартих вашої уваги.
Де зупинитись: проживання та оренда квартир подобово
Приїхати до Львова на один день означає лише на мить зазирнути у його величну та прекрасну душу! На відпочинок у Львові радимо виділяти не менше трьох днів, а за можливості й увесь тиждень. У місті достатньо готелів на різний гаманець, також є численні хостели та квартири, які можна орендувати подобово.
Готелі у центрі Львова
Львів є найпопулярнішим туристичним центром. Тому місць для розміщення, зокрема готелів, тут вистачає.
У 3-зірковому готелі у центрі Львова стандартний номер для двох з двоспальним ліжком обійдеться в середньому від 1500 до 2800 гривень за ніч (як варіант - група готелів “Jam Hotel, “Blum Hotel”). У 5-зіркових готелях ціни за двомісний номер стартують від 4500 гривень за ніч, залежно від зручностей, розташування та комфорту номеру (наприклад, "Nobilis", "Bankhotel").
Рекомендуємо бронювати номери у готелях Львова на перевірених сайтах чи безпосередньо у вибраному закладі. Враховуйте і те, що ціни змінюються в залежності від сезону. Наприклад, до Різдва ціни у Львові зростають у зв'язку з напливом туристів на новорічні свята.
Квартири подобово: бюджетні варіанти для туристів
Подобова оренда квартири у Львові – це бездоганний варіант для сімейного, бюджетного, а також тривалішого, ніж кілька днів перебування у місті.
Знайти однокімнатну квартиру з непоганим ремонтом у центрі або неподалік можна в середньому від 700 гривень за добу. Якщо ви хочете жити в самому серці міста, однак віддаєте перевагу не готелю і не хостелу, зверніть увагу на стильні апартаменти. Найчастіше це квартири-студії з усіма зручностями, зокрема необхідною побутовою технікою, посудом, засобами гігієни. Є й багато сімейних варіантів. Від звичайних квартир Львова апартаменти відрізняються вишуканим дизайном та бездоганним стилем. Таке розміщення в середньому коштує від 1700 гривень/доба і вище.
Бази відпочинку біля Львова
Щоб подивитися все найцікавіше у Львові, не обов'язково жити у самому його центрі. Якщо ви подорожуєте на власному авто, розміститися для ночівлі можна і далеко від центральної частини міста. Радимо звернути увагу на різні готелі та бази у передмісті, у тому числі резорти – курорти.
Відпочинкові комплекси дозволяють поєднувати проживання та приємне проведення часу: в більшості є СПА-комплекси, басейни, розваги для дітей та дорослих. Детальніше про один чудовий варіант читайте в нашій статті далі!
Який бюджет поїздки до Львова самостійно?
Скільки коштує подорож до Львова? Все залежить від ваших планів, вимог та можливостей. Двоє туристів, обравши для поселення однокімнатну квартиру у ближньому центрі, а також надавши перевагу комбінованому формату харчування – один раз у кафе, двічі вдома, можуть підготувати бюджет поїздки 2000-2400 гривень на добу. Сума збільшиться, якщо додати квитки до музеїв та театрів, витрати на сувеніри та інші індивідуальні потреби.
Скільки коштує проживання та харчування у Львові?
Приблизну вартість оренди номерів, квартир та апартаментів у Львові ви вже знаєте. Крім них варто згадати і найбюджетніший варіант розміщення – хостели. Їх у історичній частині міста чимало. Місце у сучасному хостелі у кімнаті на 8-10 осіб може коштувати від 400 гривень за добу. Є хостели, які пропонують і окремі дво- та чотиримісні кімнати, здебільшого із загальною кухнею та ванною. Таке розміщення обійдеться від 550 гривень та вище.
Харчування у Львові також доступне на будь-який смак та бюджет. Обравши квартиру або хостел з доступом до кухні, ви можете харчуватися самостійно - купуючи продукти на ринках або у супермаркетах. Так подорож обійдеться недорого, адже ви зможете їсти те, до чого звикли, не витрачаючи гроші на ресторани та кафе. Якщо все ж таки у ваших планах є знайомство з місцевою кухнею та закладами, виділіть на це фінанси додатково.
Модна гастрономічна тенденція у Львові – це комплексні сніданки. Під час такої трапези можна насолодитися традиційними галицькими стравами на кшталт сирників, або скуштувати всесвітньо відомі смаколики, якими так приємно ласувати вранці - круасани, яєчню скрамбл, яйце пашот, а також різні тости, сири, овочі, лосось і креветки. Сніданок на одного у популярному кафе чи ресторані у центрі коштуватиме від 250 гривень (загальна вага частування – 350-480 г).
На обід чи вечерю для двох у центральних кафе та ресторанах варто відкласти щонайменше 800 гривень (така стартова сума для двох основних страв та двох простих напоїв).
Авжеж, поїсти у Львові можна й дешевше, вирушивши у мережеві кафе-їдальні з домашньою кухнею, Макдональдс чи недорогу піцерію. Ціни на всі страви в меню більшості львівських ресторанів – інформація відкрита, перевірити яку можна у будь-який час на спеціалізованих ресурсах в Інтернеті (шукайте посилання на інстаграм-сторінках закладів або на їхніх офіційних сайтах).
Огляд цін на екскурсії та розваги
Ще один популярний вид туризму – організовані екскурсії до Львова з інших міст. Дводенний тур, до якого входить дорога, одна ніч проживання та кілька міських екскурсій може коштувати від 2500 гривень. Недолік таких турів - наявність чіткого розкладу, прив’язка до групи та автобуса.
Якщо ваш план має назву - “Львів: екскурсія самостійна”, ось корисний список, чим ще можна зайнятися в місті, крім відвідувань кафе та прогулянок:
- Вирушайте на екскурсію з гідом. Варіантів прогулянки існує чимало: можна дізнатися про цікаві факти про вулички старого міста, побачити 7 чудес Львова, подивитися на романтичний Львів на вечірній екскурсії або приєднатися до автобусної прогулянки (особливо, якщо не пощастило з погодою). Ціни стартують від 200 гривень.
- Завітайте до музеїв - ціни стартують від 30-50 гривень за квиток, а список найцікавіших місць з адресами та графіком роботи шукайте тут.
- Вирушайте з дітьми до розважального центру – у місті їх чимало, а вартість складає від 200 до 500 гривень за дитячий квиток залежно від закладу та дня тижня.
- Відвідайте ковзанку - у місті є відкриті та закриті ковзанки, а вартість квитка для дорослого в середньому становить 200-250 гривень/година.
- Зіграйте у боулінг – ціни за годину гри на одній доріжці стартують від 400 гривень. У вихідні вартість вища.
Що робити та де відпочити у Львові?
Місто кави та шоколаду, кам'яних левів та творчої атмосфери – Львів – перлина на заході України. Чим же зайняти себе під час подорожі до Львова? Раді підказати вам ще кілька ідей.
Пішохідні прогулянки історичним центром міста
Ми вже писали про місця, які можна відвідати самостійно, а також міські екскурсії, до яких можна приєднатися. Але й проста прогулянка у Львові – це особливий досвід. Блукайте вуличками, насолоджуйтесь ароматом кави, що струмує з кав'ярень, загляньте в книгарню та сувенірну крамницю! Мелодії вуличних музикантів та атмосфера Львова перенесе вас у казку, доступну лише під час піших прогулянок.
Найкращі кафе та ресторани Львова
Фішка Львова – тематичні та стилізовані кафе та ресторани. Якщо ви хочете не просто смачно поїсти, а й отримати естетичне задоволення, вирушайте до особливих закладів Львова:
- Grand Cafe Leopolis – чудове місце на першому поверсі Ратуші, в самому серці старого Львова. Підійде як для посиденьок за чашкою кави, так і для повноцінної трапези (Площа Ринок, 1)
- Tante Sophie Càfe Escargot - затишне кафе в старій частині міста, що передає атмосферу та красу французького Провансу (Друкарська, 6А)
- Cukor Red або Cukor Black - кафе зі смачною, модною та корисною їжею, а також чудовим сервісом та відмінною атмосферою (Братів Рогатинців, 21; Проїзд Крива Липа, 3)
- Львівська Майстерня Шоколаду - ідеальне місце для ласунів та поціновувачів десертів. Тут можна випити кави або гарячого шоколаду, вдосталь поласувати солодощами і купити їх як сувеніри (Сербська, 3; Січових Стрільців, 5)
- Svit Kavy на Ринку - тут ви знайдете смачну та якісну каву, яку варто скуштувати (Площа Ринок, 30)
Відвідування музеїв та галерей: культурний відпочинок
Вище ми вже згадували про те, що Львів багатий на музеї. Туристи звикли, що тут дуже багато місць, присвячених минулим часам, проте хочеться, щоб Львів сприймався і як місто сучасної культури.
Доказом того, що Львів йде в ногу з часом, є такі місця, як:
- Jam Factory Art Centre - сучасний простір, де відбуваються виставки, освітні, музичні, театральні, громадські заходи (Богдана Хмельницького, 124)
- Арт-центр “Дзиґа” – легендарне місце у центрі Львова, з галереєю сучасного мистецтва та концептуальним кафе, в якому часто проводяться творчі зустрічі (Вірменська, 35)
- Музей науки Львів – найбільш незвичайний та інноваційний музей міста, присвячений вивченню науки. У великому двоповерховому просторі розташувалося багато інтерактивних експонатів, з якими гості музею знайомляться під час захоплюючих експериментів. Фізика, анатомія, закони та явища природи, віртуальна реальність і не тільки стають зрозумілішими та цікавішими для дітей та дорослих у Музеї науки (Стрийська, 200А)
Найкращий парк атракціонів Уруру на Заході України
Не лише центр Львова закохує у себе туристів, а й передмістя! Якщо ви подорожуєте разом із дітьми або просто любите яскраві емоції та враження, на вашому маршруті має з'явитися ще одна обов'язкова для відвідування локація – парк розваг УРУРУ!
Це місце підкорить ваше серце крутими сучасними атракціонами, незвичайними активними розвагами, ігровими зонами для дітей та забавами для всієї родини! Парк розташований за півгодини їзди від центру Львова: тут є чудова природа та відмінна інфраструктура для відпочинку. Численні гірки, гойдалки, батути, водні розваги, каруселі та багато іншого чекає на вас!
Адреса: Старе Село, Лісова, 14
Ідеальний варіант відпочинку - Бухта Вікінгів
Відпустка у Львові - чудова ідея для будь-якої пори року. При цьому вам необов'язково обмежуватися міським туризмом, відвідуючи тільки музеї, театри та інші знакові місця. Як і обіцяли, розповімо про чудовий варіант для розміщення та відпочинку біля Львова – комплекс відпочинку “Бухта Вікінгів”.
Розташована розкішна територія біля Львова, у Старому Селі. Локація оточена мальовничим лісом, а окремою окрасою комплексу є гарне озеро. "Бухта вікінгів" - це:
- різні варіанти проживання на будь-який смак – будинки у стилі скандинавського хюґе, готель, котеджі, кемпінг;
- ресторан, відкрита тераса, кафе-бар, банкетні зали;
- СПА-комплекс, парна, фінська лазня;
- активний відпочинок – прокат транспорту, мотузковий парк, тир, спортивні майданчики для ігрових видів спорту;
- кінний клуб та ін.
Оселившись у “Бухті Вікінгів”, ви зможете комфортно та швидко їздити до міста, а потім повертатися до приємного відпочинку в оточенні природи!
Адреса: Старе Село, Лісова, 14
Чекаємо на Вас у Львові!